Back

Pianka PUR po 6 latach

Po świecie krąży wiele mitów, jakoby pianka PUR po kilku latach miała ”zanikać”. Niestety, ale takie pogłoski absolutnie dyskwalifikują metodę ocieplania pianą PUR, w oczach wielu ludzi. My postaramy się dziś wyjaśnić, czy faktycznie takie pogłoski mają racje bytu?

Co się dzieje z pianką PUR po kilku latach?

Około 6 lat temu na poddaszu naszego inwestora, wykonywaliśmy natrysk piany PUR. Po tych kilku latach postanowiliśmy znów odwiedzić naszego inwestora. Była to idealna okazja aby sprawdzić, jak zachowuje się piana po tak długim czasie?

Ale najpierw wprowadźmy nieco Państwa, w panującą w tamtej chwili sytuację, która nas zastała po przyjeździe na miejsce dawnej inwestycji. A więc, na zewnątrz zaobserwować można, od dawna nieobecne w naszej szerokości geograficznej, mrozy. Temperatura na zewnątrz sięga – 11°C. Natomiast na miejscu zastajemy ciepłe i doskonale zaizolowane mieszkanie. Do czym to poznajemy? Po wysokich temperaturach w domu, pomimo, że piec uruchamiany jest tam sporadycznie. Dodatkowo rachunki za ogrzewanie są dosłownie minimalne.

Czy pianka zmienia swoją objętość lub „znika” wraz z upływem czasu?

Jak widać na zdjęciach z kamery termowizyjnej, u naszego dawnego inwestora, pianka nadal rewelacyjnie spełnia swoje właściwości termoizolacyjne.

Jak na załączonym obrazku widać, że na skosach izolacja jest wykonana prawidłowo. Produkt nie utlenił się po latach, ani nie osunął. Co więcej, dzięki natryskowi z piany poliuretanowej, zostało stworzone bez spoinowe łączenia, co doskonale pokazuje kamera.

Czy piana pur się utlenia lub zanika, pianka pur po latach

Jedyne zimne miejsce, przez które ucieka powietrza, to okno. Ale to normalne, że w tym miejscu występuje spadek temperatury.

Mostki termiczne

Kolejną ważna rzeczą jaką należy podkreślić, jest fakt, że u naszego inwestora nie wykryliśmy żadnych mostków termicznych. Czyli miejsca, przez które ucieka ciepłe powietrze, a dostaje się zimne. Owe mostki są również przyczyną wzrostu rachunków za ogrzewanie, nawet do 30%. Gdyby nasz inwestor zastosował inny materiał izolacyjny, który z czasem straciłby swoje właściwości, wymiana ciepła poprzez poddasze i dach budynku wzrastałaby z każdym rokiem.

Podsumowanie

Odpowiedzieliśmy dziś na kilka często zadawanych pytań: co się dzieje z pianką PUR po kilku latach? Czy pianka się utlenia lub zanika? Rozwialiśmy również wątpliwości na temat trwałości pianki i jej przyczepności. Nasze badania wskazały zatem, że piana PUR nawet po kilku latach zachowuje swoje rewelacyjne termoizolacyjne właściwości. Jest zatem materiałem trwałym. Dodatkowo proszę pamiętać, że producenci pian dają nam 25-30 letnią gwarancję, że ich wyroby w tym czasie, spełnią Państwa oczekiwania. Dzięki czemu możecie być Państwo być spokojni. Zatem firma JETPUR nie tylko wykonuje izolacje cieplną ale i również ją bada.

Odsyłamy również do naszego wpisu o zaletach pianki PUR:

https://jetpur.pl/10-zalety-pianki-poliuretanowej/

A także nasz post, w którym dowiecie się Państwo więcej na temat mostków termiczych:

https://www.facebook.com/permalink.php?story_fbid=1064098460726281&id=159568904512579


Nasza strona wykorzystuje pliki Cookies