Back

Jak zabezpieczyć piankę PUR przed promieniami UV?

Dzisiejszy wpis poświęcimy zabezpieczeniu pianki PUR przed promieniowaniem UV. Jest to niezwykle ważny temat. Ponieważ tylko dzięki właściwemu dbaniu o piankę jest ona w wstanie posłużyć nam przez całą żywotność budynku. Tak jak pisaliśmy w naszym ostatnim wpisie na temat: gwarancji na piankę PUR. Gdzie użyliśmy komiksowego porównania. Mianowicie pianka PUR jest materiałem odpornym na wiele czynników, w dodatku w przypadku zamkniętejkomórki, jest odporna na zniszczenia mechaniczne. Ale posługując się ową komiksową przenośnią podobnie jak w przypadku Supermana jego piętą Achillesa jest miedź. Tak też potężna pianka PUR nie jest odporna na działanie promieni UV.

Czy pianka PUR jest oporna na promieniowanie UV?

Celem naszego bloga jest zwiększenie świadomości na temat izolacji. Jako zespół chcielibyśmy, żeby Państwa wybór był zawsze świadomy. Dlatego staramy się Państwu wszystko dobrze wyjaśnić, przedstawić argumenty, po czym pozostaje nam wierzyć, że każdy wybierze to co dla niego lepsze. Dlatego czujemy się w obowiązku, poinformować, że decydując się na piankę PUR muszą Państwo wiedzieć. Pianka PUR nie jest odporna na promieniowanie UV. Promieniowanie sprawia, że pianka traci swoje właściwości. Dlatego też miejsca, w których będzie ona eksponowana na zewnątrz i wewnątrz, należy odpowiednio zabezpieczyć. Zabezpieczenie pianki przed UV jest niezwykle ważne. Brak ochrony może oznaczać jego uszkodzenie i pozbawienie właściwości termoizolacyjnych.

Czym zabezpieczyć piankę ocieplającą fundamenty?

Jeśli decydują się Państwo na izolację fundamentów przy zastosowaniu pianki PUR, to informujemy, że nie wymaga ona zabezpieczenia przed UV. Fundamenty zostaną zasypane, a promieniowanie nie będzie do nich docierać. Warto jednak zabezpieczyć izolację przed uszkodzeniami mechanicznymi. Idealnie do tego celu sprawdzi się tu powłoka polimocznikowa, która zapewnia zwiększoną wodeoszczelność, a także ochroni przed zniszczeniami chemicznymi.

Czym zabezpieczyć piankę ocieplającą płaski dach?

O tym dlaczego pianka PUR zamkniętokomórkowa jest idealnym materiałem do zabezpieczenia dachu płaskiego. Mogą Państwo przeczytać w innym naszym wpisie – zapraszamy! Tam również dowiedzą się Państwo, że owa izolacja nie jest odporna na promienie UV. Bardzo ważne jest aby zabezpieczyć pianę PUR tam, gdzie będzie narażona na negatywne oddziaływanie wody i czynników atmosferycznych. I właśnie w tym momencie na pomoc przychodzi hydrolizacja, w postaci płynnej membrany. Po jej zastosowaniu dach zostanie ochroniony przed promieniowaniem słonecznym , a także niepożądanymi skutkami kontaktu z wodą.

Owy proces wygląda następująco: technicy natryskowi standardowo nakładają od 3 do 5 cm warstwę piany poliuretanowej zakmniętokomórkowej. Po natryśnięciu piana zwiększa swoją objętość i twardnieje. Po czym tworzy ciągłą, jednorodną strukturę, dzięki czemu nie ma żadnych łączeń ani mostków termicznych. Po zakończeniu pierwszego etapu, technicy przechodzą do następnego, gdzie za pomocą wałków rozprowadzają farbę na powłokę hydrolizacyjna. Ma ona za zadnie odbijać promienie UV oraz chronić przed wodą. Po czym pozostawiają do wyschnięcia. A dach zyskuje termoizolacje i hydroizolację podczas jednego procesu.

Czym zabezpieczyć piankę ocieplającą poddasze?

Fakt, pianka PUR nie jest odporna na działanie promieni UV. Narażona na promienie słoneczne może żółknąć i stracić swoje właściwości. Lecz pełną ochronę i zabezpieczenie piany PUR, zapewnia osłonięcie jej zabudową z karton-gips. Płyty zakrywają pianę, odcisnąć tym samym kontakt z promieniami słonecznymi i od tego czasu nie grozi jej już żadna siła.

Podsumowanie

Jesteśmy szczerzy i dlatego informujemy Państwa, że piana PUR nie jest odporna na działanie promieni UV. Lecz po jej zabezpieczaniu: płytami karton gipsu – w przypadku ocieplania poddasza otwartą komórką. Lub specjalną membraną w płynie w przypadku ocieplania dachu płaskiego zamkniętąkomórkę, piana zyskuję 100% ochronę. Piana PUR to nowoczesne rozwiązanie do termoizolacji dachu. Połączone hydroizolacyjnych membran w płynie i pianki PUR zapewni doskonałą ochronę dachu oraz spokój na długie lata.

Nasza strona wykorzystuje pliki Cookies