Back

Gwarancja na piankę PUR

Zdajemy sobie sprawę, że wybór odpowiedniej izolacji domu, to wybór na lata. Jeżeli w następnym etapie urządzamy mieszkanie, to też mamy nadzieję, że kupione przez nasz meble posłużą nam przez kilka lat i nie będziemy zmuszeni do wymiany ich po kilka miesiącach. Ale wymiana mebli nie jest tak poważnym problemem jak ponowne ocieplenia dachu, ścian czy fundamentów.

Jakie są najczęstsze przyczyny wymiany izolacji?

  1. zły montaż,
  2. ,,wizyta’’ i zniszczenie izolacji przez kunę,
  3. poddanie izolacji negatywnym działaniom wody,
  4. osuwanie się jej po czasie.

Jednak proszę pamiętać, że prawie wszystkie przyczyny bo od 2 do 4 nie dotyczą izolacji z piany PUR. Tylko tradycyjnych metod izolacji. Co do pierwszego podpunktu. Fakt, powstaje ryzyko wymiany piany, z powodu nieprawidłowego natrysku. Ale takie sytuacji mają tylko miejsce gdy skorzystają Państwo z usług niedoświadczonej ekipy. A nie takiej, która już od wielu lat jest na rynku i ma w swoim portfolio wiele prac, którymi może się pochwalić. Dodatkowo klienci chętnie zamieszczają tylko pozytywne opinie na temat firmy.

I tak przechodzimy do kolejnych podpunktów. Co do jedynki: piana nie jest atrakcyjna dla kun, o czym mogą Państwo przeczytać w innym naszym wpisie: kuna na poddaszu. Dodatkowo piana PUR jest paroprzepuszczalna i choć chłonie wodę, to tylko przez to, że jest narażona na je negatywne działanie przez dłuższy czas. Ważne jest, że po oddzieleniu jej od źródła wody, całą ją odparuje i wróci do swojego dawnego stanu. Nie wpływając na zdolności izolacji. O tym również zachęcamy poczytać na blogu: czy piana PUR nasiąka wodą. Dodatkowo jak już Państwo również wiedzą, piana jest materiałem, który doskonale przylega do podłoża. Tak więc nie mam możliwości, aby się osunęła lub odpadła.

Co wiąże się z wymianą zużytej izolacji?

To przede wszystkim koszty. W takim przypadku jesteśmy zmuszeni do ponownego zakupu izolacji, zatrudnieniu ekipy np. remontowej do usunięcia starej izolacji. Do tego dochodzą koszty transportu i składowania zużytego ocieplenia.

Okres gwarancji na pianę PUR

Ze strony producenta jest to przeważnie 25 lat na niezmienność parametrów izolacji. Mówimy przeważnie, ponieważ w naszej ofercie posiadamy również piany premium, które posiadają gwarancję producenta na 30 lat. Do tego dochodzi gwarancja na wykonawstwo naszej firmy na rok. Dostarczamy również szereg dokumentów jak: karta gwarancyjna, atesty, certyfikaty, kartę techniczną oraz deklaracje właściwości użytkowych.

Jak powinniśmy zabezpieczyć pianę PUR?

Jak to przeważnie z gwarancjami bywa, zakupiony przez nas przedmiot musi być również odpowiednio przez nas zabezpieczony i używany zgodnie z przeznaczeniem. Ponieważ nie możemy mieć do producenta, ani do sprzedawcy w sklepie, który sprzedawał nam aparat, pretensji, że nie robi on zdjęć po wodą. Skoro nie jest wodoodporny. Tak też jest z pianą poliuretanową, musi być ona odpowiednio zabezpieczona przed promieniowaniem UV. Z promieniowaniem UV i pianą PUR jest tak jak z Supermanem i ołowiem. Ołów jest bowiem jedyny pierwiastek na Ziemi, który opiera się mocom optycznym herosa. Superman nie widzi przez ołów. Przez tą komisową metaforę, próbujemy Państwu powiedzieć, że ta niezwykle odporna izolacja, jaką jest piana PUR ma swoją piętę Achillesa. Promieniowanie UV negatywnie wpływa na naszą izolację. Sprawia, że traci swoje właściwości izolacyjne i żółknie. Dlatego tak ważne jest aby zabezpieczyć pianę prze promieniami słońca. W tym celu posłuży nam zabudowa z karton gips. Natomiast w przypadku piany zamniętokomórkowej należy ją zabezpieczyć specjalną farbą odbijającą promieniowanie. Czym zajmie się już ekipa od natrysku. Po za tym proszę się nie martwić, pianie nic innego nie grozi.

Podsumowanie

Gwarancja producenta na niezmienność parametrów izolacji piany PUR wynosi 25 lat. Dodatkowo dostają Państwo naszą gwarancję, na najwyższą jakość termoizolacji domu. Na doświadczenie naszej ekipy. Na profesjonalną rozmowę i wizytę naszego opiekuna klienta, a także to, że zawsze staramy się sprostać Państwa wymaganiom, a nawet je przewyższyć.

Nasza strona wykorzystuje pliki Cookies