Back

Ocieplenie z wełny skalnej. Wprowadzamy nowe usługi i cały czas się rozwijamy. Zobacz co tym razem przygotowaliśmy!

Nasza najnowsza usługa to niepalne ocieplenie z wełny skalnej, wykonywane metodą wdmuchiwania do przestrzeni otwartych i zamkniętych.

Na czym polega izolacja wdmuchiwana


Ocieplanie domu wełną celulozową polega na maszynowym nadmuchiwaniu sypkiego materiału z celulozy. Wdmuchiwanie odbywa się z użyciem profesjonalnego sprzętu, przy pomocy rury pozwalającej na dotarcie do zamkniętych przestrzeni. Metoda jest czysta, szybka i mało inwazyjna – ocieplanie w istniejącej zabudowie odbywa się bez demontażu płyt gipsowych.

Czym jest granulat z wełny skalnej?

Granulat z wełny skalnej to produkt niepalny, który podnosi bezpieczeństwo pożarowe poddasza i całego domu. Wytrzymuje temperatury do 1000°C, co czyni go jednym z najbezpieczniejszych materiałów izolacyjnych – posiada najwyższą klasę reakcji na ogień, czyli klasę A1.

Zastosowanie granulatu z wełny skalnej przyspieszy czas realizacji prac związanych z izolacją poddasza. Produkt jest szybki i prosty w aplikacji, zaledwie w ciągu 1 dnia mogą Państwo ocieplić 100 m2 poddasza. Dzięki specjalnej strukturze nie kruszy się, nie odkształca i nie wybrzusza, zachowuje swoje właściwości nawet po 55 latach użytkowania.

Zalety izolacji wdmuchiwanej

Skuteczna metoda ocieplania bez konieczności demontażu zabudowy. Wełna skalna to trwały i bezpieczny materiał izolacyjny, pozwalający na szybkie i efektywne docieplanie. Granulat izoluje nawet trudno dostępne miejsca, chroniąc dom przed stratami cieplnymi. Wykorzystując wełnę skalną tworzysz komfortowe i bezpieczne środowisko dla wszystkich domowników. Granulat z wełny skalne jest:

  • Bezpieczny
  • Odporny na biokorozję
  • Niepalny
  • Utrzymuje temperaturę
  • Chłonie dźwięki i wycisza
  • Trwały i odporny
  • Chroni przed wilgocią
  • Przyjazny środowisku

Podsumowanie

Zdecydowanie się na ocieplenie budynku mieszkalnego wełną celulozową jest bardzo dobrą decyzją. Surowiec przez długie lata zachowuje swoje cenne właściwości, jednocześnie dbając o doskonałą izolację termiczną. Chociaż materiał jest droższy od tradycyjnych rozwiązań, warto w niego zainwestować. Koszt zakupu wełny celulozowej oraz usługi wdmuchiwania bardzo szybko się zwróci, przy dużo niższych kosztach ogrzewania budynku.

Nasza strona wykorzystuje pliki Cookies