Back

Gdzie można spotkać poliuretany? Część 2

Coraz częściej do izolacji termicznej i akustycznej w domach jednorodzinnych używa się pianki poliuretanowej, nanoszonej w formie natrysku. Nie dość, że jest to rozwiązanie porównywalne cenowo z innym materiałami, to ma wiele istotnych zalet dla budownictwa, to na dodatek towarzyszy nam w wielu dziedzinach życia. To już nasze drugie podejście do przybliżenia Państwu powszechności piany poliuretanowej. Pierwsze mogą Państwo sprawdzić w wpisie: Gdzie możemy spotkać poliuretany?

Pianka PUR do zabezpieczenia Mona Lisy

Pianki poliuretanowe są idealnym zabezpieczeniem dla Państwa produktów. Pianka poliuretanowa jest wrzucana do paczek lub kartonów, otaczając produkt i wypełniając przestrzeń w opakowaniu, w którym jest przechowywany produkt. Wszystko dla jego zabezpieczenia produktu, który ma chronić przed wibracjami i wstrząsami podczas przenoszenia i transportu (zwykle w połączeniu z kartonem). Stosowane do pakowania szkła, porcelany, dzieł sztuki, antyków, instrumentów muzycznych, komputerów.

Pianka Memory – pianka z pamięcią kształtu

Memory, znana jest również jako pianka pamięciowa stworzona z odmiany elastycznej pianki poliuretanowej. Stworzona z otwartych komórek. Została po raz pierwszy wprowadzona na w wyniku programu transferu technologii NASA, dzięki jej właściwością umożliwiającym redystrybucję sił przeciążeń, na jakie narażeni byli astronauci podczas startu i lądowania, a także zapewniającymi wygodniejsze fotele pilotom komercyjnych linii podczas długich lotów. dolność do tłumienia wibracji oraz absorbowanie wstrząsów (wykorzystanie w poduszkach samochodowych Valde), Do jej dodatkowych cech należy: reagowanie na temperaturę ciała i otoczenia – pianka mięknie pod wpływem ciała, dzięki czemu łatwiej dopasowuje się do kształtu ciała ludzkiego.

Poliuretany do zabawy

Piankowa mata poliuretanowa do zabawy dla dzieci ma za zadanie zapewnić wygodę i bezpieczeństwo podczas zabawy dziecka. Nie jest tajemnicą, że najmłodsi mają ogromne pokłady energii, uwielbiają wykonywać przewroty, skakać i bawić się na podłodze. Taka mata do zabawy pozwala dzieciom na swobodną zabawę, a ich rodzice mogli być o nie spokojni. Maty z poliuretanu są odporne na zniszczenia i ścieranie, dlatego rodzice spokojnie mogą je poddać czyszczeniu.

Części zamienne do aut z poliuretanów

Skąd w ogóle wzięła się moda na poliuretanowe części zamienne? Warto poznać historię części samochodowych z poliuretanu. Wszystko, jak w wielu innych przypadkach, zaczęło się od sportów motorowych, które regularnie przyczyniają się do spopularyzowania kolejnych rozwiązań stosowanych następnie w autach tuningowanych oraz produkowanych seryjnie. Poliuretanowe części samochodowe to przede wszystkim tuleje zawieszenia, jednak z materiału tego wyrabiane są również poduszki pod silnik oraz pod skrzynię biegów. W przypadku dowolnej części poliuretan zwiększa jej żywotność, a jeśli chodzi o same tuleje, w grę wchodzą również wspominane już wcześniej zwiększenie precyzji kierowania pojazdem oraz poprawa szybkości reakcji na polecenia kierującego.

Pianka PUR zamknięta w puszce – pianka montażowa

Na rynku można spotkać również zamkniętokomórkową pianę poliuretanową sprzedawaną w puszkach, podobnych do pianki montażowej. Jest to nowoczesna, cieplna izolacja natryskowa. Puszka jest przykręcana do standardowego pistoletu, który można kupić w każdym sklepie z artykułami budowlanymi. Na pistolet należy umieścić specjalną dyszę, która dołączona jest do każdej puszki. Tak przygotowany zestaw jest gotowy do natrysku ocieplania. Natryskowa pianka poliuretanowa jest doskonałym narzędziem, łatwym w obsłudze i przylegającym do wszystkich ocieplanych powierzchni. W niewielkiej puszcze znajduje się ocieplenie. Podobnie jak piana PUR posiada doskonała lepkość i przyczepność korespondującą ze wszystkimi nowoczesnymi materiałami budowlanymi.

Podeszwa poliuretanowa

Wiele modeli obuwia ochronnego i roboczego wykonanych jest z poliuretanu. Do produkcji podeszwy obuwia stosujemy wysokiej jakości materiały, wszystkie modele obuwia posiadają podeszwy typu PUR. Jakie cechy ma takie obuwie? Jest odporne na ścieranie i przecinanie, chroni przed poślizgiem, buty te są nieprzemakalne od podłoża, tego typu obuwie jest przede wszystkim lekkie, komfortowe, dynamiczne. Buty robocze z podeszwą PUR odgrywają kluczową rolę w ogólnym komforcie i wydajności w pracy, ponieważ zapewniają bezpieczeństwo i wygodę w różnych warunkach.

Modny ogród z poliuretanami

Zachęcamy do zakupu oryginalnych mebli ogrodowych z poliuretanu, które wprowadzą do Państwa ogrodu styl oraz wygodę. Wybieranie dla siebie oryginalnych mebli ogrodowych z poliuretanu, które podkreślą styl Państwa ogrodu.

Suchy basen z poliuretanu

Wiemy jak sprawić, by dziecko na chwilę oderwało się od oglądania ulubionej bajki lub przestało żądać dostępu do Państwa telefonu. Suchy basen z kolorowymi wykonany z miękkiej, certyfikowanej pianki poliuretanowej. Piłeczkami to niewyczerpane źródło świetnej zabawy ruchowej dla Twojej pociechy. Zabawki z pianki PUR są w pełni bezpieczne dla dziecka i nietoksyczne. Warto pamiętać, że przebywanie w basenie z kulkami to dla malucha nie tylko zabawa. Kojec z piłkami doskonale sprawdza się w roli sprzętu do rehabilitacji dzieci. Dziecko, „zanurzając” się w suchym basenie, odnosi wrażenie kąpieli w wannie wypełnionej puszystą pianą. Zabawa wśród elastycznych piłek dostarcza mu zatem niezwykłych wrażeń dotykowych.

Poliuretany nadają kształt

Wkłady z pianki poliuretanowej wycinane są pod kształt opakowania. Wykorzystywane są w różnych gałęziach przemysłu, np. jako wycinane zabezpieczenie do opakowań .Wkłady wycinane dostosowane do wymiarów produktów stanowią doskonałe zabezpieczenie i estetycznie podkreślają walory pakowanych produktów.

Nasza strona wykorzystuje pliki Cookies