Back

Wybrano nowe kolory roku 2021 według Pantone. Czy żółty oraz szary to zapowiedź pomyślności w nowym roku, dla branży budowlanej?

Instytut Pantone ogłosił właśnie uniwersalną szarość 17-5104 Ultimate Grey oraz świetlisty żółcień 13-0647 Illuminating kolorami roku 2021. Te dwa tak odmienne kolory tworzą inspirujący duet, łącząc potrzebę stabilizacji z optymizmem.

Czym jest instytut Pantone?

jest to amerykańskie przedsiębiorstwo, które od kilkudziesięciu lat wyznacza trendy kolorystyczne na całym świecie. W tym roku Instytut podjął mocno kontrowersyjną decyzję, wybierając dwie barwy szarość oraz żółcieni, które według opinii wielu, można odczytać jako metaforę naszych nastrojów. Czy nie chcielibyśmy, żeby smutna szarość zmieniła się w rozświetlającą jasność?

Rok temu…

Kolorem roku 2020 został Classic Blue, czyli stonowany granat. Barwa ta wg Pantone miała nam przywoływać spokój i trwałość, a także skłonić do zatrzymania się i zastanowienia się nad głębią życia.

Symbolika nowych kolorów.

Szary oznacza stabilności i niezawodności. Określa potrzebę równowagi i wyciszenia. Ultimate Grey to barwa uniwersalna, zawsze na czasie. A żółty? To życie, odrodzenie i szczęście. Niezależnie od kultury przywołuje wiele pozytywnych skojarzeń, jak zabawa, odpoczynek i słoneczny dzień. Przyciąga uwagę i bywa ostrzeżeniem. Niesie w sobie ciepło i łagodność.

Co to dla na oznacza?

Nam oba kolory nieodłącznie kojarzą się z budową. Ponieważ to tam można spotkać wiele żółtych przedmiotów jak żółty kask, maszyny oraz znaki, natomiast szary to oczywiście kolor betonowych ścian.

Dobra wróżba.

Taki wybór Instytutu Pantone uważamy za dobrą wróżbę dla naszej branży – budowlanej, która przez obecną sytuację na świecie, w roku 2020 nieco zwolniła. Oby wróżba pomyślności w 2021 roku okazała się trafiona.

Nasza strona wykorzystuje pliki Cookies