Back

Ocieplanie hal, magazynów, budynków przemysłowych, czy budynków rolniczych.

Hale rolnicze stają się coraz częstszym wyborem dla przedsiębiorców. Spośród swoich wielu zalet mają niestety jedną poważna wadę: materiały, z których wykonane są hala nie zabezpieczają przed utratą ciepła.

Obiekty magazynowe, czy gospodarcze często narażone są na:

 • wahania poziomu wilgoci i skraplanie się pary wodnej – co źle wpływa na zwierzęta, oraz produkty żywnościowe,
 • nagrzewanie lub wyziębianie się budynku – prowadzi to do szybszego kiełkowania lub gnicia roślin,
 • bytowanie gryzoni – które niszczą produkty żywnościowe,
 • wilgoć i zmiany temperatury – co jest już prostą drogą do powstania pleśni i grzybów.

Istnieje jednak recepta na wspomniany problemy, a jest nią ocieplanie pianą PUR. Ze względu na swoje właściwości pianka PUR, już od lat 90, na dobre zagrzała miejsce w rolnictwie, przemyśle i produkcji. Do termoizolacji budynków tego typu najczęściej wykorzystuje się piankę poliuretanową, ponieważ produkt ten doskonale sprawdza się do ocieplania dachu od strony wewnętrznej, jak i ścian. Szczelność powłoki, a przede wszystkim szybkość aplikowania pozwalają na jej zastosowanie, owego materiału w chłodniach, kurnikach, magazynach, pieczarkarniach czy budynkach rolnych.

Zalety ocieplania pianą PUR hali przemysłowej:

 1. Optymalna efektywność energetyczna – zabezpieczenie obiektu przed nadmiernym wychłodzeniem w zimie i przed przegrzaniem w okresie letnim.
 2. Znaczące obniżenie kosztów ogrzewania – dzięki szczelności warty i baraku mostków termicznych.
 3. Komfort termiczny – dla pracowników oraz przebywających tam zwierząt.
 4. Jest bezpieczny dla zdrowia – ludzi jak i zwierząt.
 5. Posiada właściwości hydroizolacyjne – minimalizuje prawdopodobieństwo skraplania się wody w budynku, oraz przeciekania dachu. Jest również odporna na wilgoć.
 6. Piana jest odporna na uszkodzenia mechaniczne – jest to produkt trwały, pozostający na sowim miejscu dożywotnio. Nie kruszy się.
 7. Szybkość – sprawna i profesjonalna firma potrafi ocieplić hale o powierzchni 300 m w kilka godzin.
 8. Usztywnia konstrukcję – dzięki czemu budynek jest nie tylko dobrze izolowany, ale także dodatkowo zabezpieczony przez warstwę piany.

Podsumowanie

Ocieplanie pianą PUR budynków rolniczych poparte jest zaletami, których nie posiadają inne materiały termoizolacyjne. Termoizolacja budynku pianą PUR pozwala zmniejszyć zużycie energii nawet do 30% – to najlepszy wynik spośród wszystkich produktów służących do ocieplenia.

Nasza strona wykorzystuje pliki Cookies